Onyx Boox Poke 2 – debiutuje czytnik ebooków z ośmiordzeniowym procesorem

Onyx Boox to producent czytników specjalizujący się raczej w większych modelach, wyposażonych w duże ekrany. Najnowsze dziecko tej firmy to jednak bardziej kompaktowy model, w którym skrywa się naprawdę wydajny sprzęt. Onyx Boox Poke 2 wyposażono bowiem w ośmiordzeniowy procesor oraz system Android 9.0.

Android 9.0 oczywiście rozszerza funkcjonalność urządzenia i zwiększa zakres personalizacji. Na Poke 2 pobierzemy ulubione aplikacje do czytania ebooków czy słuchania audiobooków. Wszystko to za pośrednictwem Google Play. Urządzeniw wyposażono w procesor ośmiordzeniowy o maksymalnym taktowaniu 2,0 GHz. SoC (którego nazwy producent nie ujawnia, ale zapewne jest to jeden z niedrogich modeli MediaTek) posiada także wbudowany moduł komunikacji Wi-Fi (2.4GHz + 5GHz). Procesor ma do dyspozycji 2 GB pamięci RAM, co w przypadku smartfonów oznaczałoby wartość śmiesznie niską, ale w przypadku czytnika ze znacznie przebudowanym na potrzebę urządzenia Androidem może być całkiem wysoką wartością. Czytnik Onyx Boox Poke 2 wyposażono w USB-C z funkcją OTG. Oznacza to, że za pomocą dedykowanego adaptera, można do niego podłączyć takie akcesoria jak myszka czy klawiatura. Nie zbrakło także wbudowanego mikrofonu.

Onyx Boox Poke 2 to jeden z najlżejszych czytników tego producenta – jego masa wynosi zaledwie 150 gramów. Urządzenie ma wewnątrz baterię 1500 mAh.

Ekran w nowym czytniku to 6-calowy E-Ink Carta o rozdzielczości 1072×1448 (300 dpi). Ma on podświetlenie z możliwością regulacji barwy, które można dostosować do własnych preferencji. Niestety urządzenie nie należy do tanich. Już teraz dostępny jest w przedsprzedaży. Proponowana cena na Czytio.pl to 799 zł.