Onyx Boox Poke 2 – debiutuje czytnik ebooków z ośmiordzeniowym procesorem

Onyx Boox to producent czytników specjalizujący się raczej w większych modelach, wyposażonych w duże ekrany. Najnowsze dziecko tej firmy to jednak bardziej kompaktowy model, w którym skrywa się naprawdę wydajny sprzęt. Onyx Boox Poke 2 wyposażono bowiem w ośmiordzeniowy procesor oraz system Android 9.0.

Android 9.0 oczywiście rozszerza funkcjonalność urządzenia i zwiększa zakres personalizacji. Na Poke 2 pobierzemy ulubione aplikacje do czytania ebooków czy słuchania audiobooków. Wszystko to za pośrednictwem Google Play. Urządzeniw wyposażono w procesor ośmiordzeniowy o maksymalnym taktowaniu 2,0 GHz. SoC (którego nazwy producent nie ujawnia, ale zapewne jest to jeden z niedrogich modeli MediaTek) posiada także wbudowany moduł komunikacji Wi-Fi (2.4GHz + 5GHz). Procesor ma do dyspozycji 2 GB pamięci RAM, co w przypadku smartfonów oznaczałoby wartość śmiesznie niską, ale w przypadku czytnika ze znacznie przebudowanym na potrzebę urządzenia Androidem może być całkiem wysoką wartością. Czytnik Onyx Boox Poke 2 wyposażono w USB-C z funkcją OTG. Oznacza to, że za pomocą dedykowanego adaptera, można do niego podłączyć takie akcesoria jak myszka czy klawiatura. Nie zbrakło także wbudowanego mikrofonu.

Onyx Boox Poke 2 to jeden z najlżejszych czytników tego producenta – jego masa wynosi zaledwie 150 gramów. Urządzenie ma wewnątrz baterię 1500 mAh.

Ekran w nowym czytniku to 6-calowy E-Ink Carta o rozdzielczości 1072×1448 (300 dpi). Ma on podświetlenie z możliwością regulacji barwy, które można dostosować do własnych preferencji. Niestety urządzenie nie należy do tanich. Już teraz dostępny jest w przedsprzedaży. Proponowana cena na Czytio.pl to 799 zł.

Default image
Scorpio
Założyciel Nerdhub.pl. Nerd. Geek. Wieloletni organizator Pyrkonu oraz Coperniconu, pisywał recenzje różnych elektronicznych zabawek (głównie laptopów). Dziennikarz magazynów CHIP oraz IT Reseller. Od wielu lat mistrz gry w licznych systemach erpegowych (tak, wkrótce stuknie mu 20 lat stażu erpegowego). Miłośnik Warhammera 40 000, historii, podróży, gier komputerowych, dobrych książek i długich dysput o wszystkim.
Leave a Reply