Warhammer Age of Sigmar RTS powstaje – premiera w 2023

Fani Warhammera, a szczególnie jego ostatniego wcielenia – Age of Sigmar – mają na co czekać. Nowa gra, reprezentująca wymarły już właściwie gatunek strategii czasu rzeczywistego jest w produkcji. Jej autorami będzie Frontier Developments, brytyjskie studio znane z serii Elite, Planet Coaster, Jurassic World Evolution i Planet Zoo. Jest to wiadomość oficjalna – studio ogłosiło te informacje w piątek w komunikacie prasowym.

David Braben, dyrektor naczelny Frontier, powiedział:

Z przyjemnością ogłaszamy tę grę na licencji Games Workshop. Osobiście uważam, że to dobra wiadomość, że dwie tak dobrze znane i światowej klasy kreatywne brytyjskie firmy o globalnym zasięgu współpracują przy nowym projekcie. Z niecierpliwością oczekujemy bliskiej współpracy z zespołem Games Workshop, aby zapewnić bogaty świat Warhammer Age of Sigmar szerokiej publiczności poprzez wciągającą i dostępną grę strategiczną w czasie rzeczywistym zarówno na PC, jak i na konsoli.

Jon Gillard, globalny dyrektor ds. Licencjonowania w Games Workshop, dodał:

Ponieważ Warhammer staje się coraz większą marką, a nasze rzesze fanów na całym świecie szukają ekscytujących sposobów, aby doświadczyć świetności naszych ustawień, zawsze szukamy partnerów o najwyższej jakości do współpracy. Frontier jest właśnie taką firmą o niewiarygodnym dziedzictwie oraz innowacyjnej i dopracowanej możliwości rozwoju, o czym świadczy przekonująca wizja tej gry. Będzie to pierwszy RTS osadzony w epickim świecie fantasy Age of Sigmar, który jest rodzajem gry, o którą domagali się Warhammer i fani strategii. Wiemy, że zespół Frontier to idealni ludzie, aby wziąć na siebie wielką odpowiedzialność i oddać ją sprawiedliwości.

Gra Warhammer Age of Sigmar zostanie wydana w roku 2023 na komputery PC, konsole i „platformy streamingowe”. Tymczasem Frontier wyda Planet Coaster na konsole i nową płatną rozbudowę dla Elite Dangerous w 2021 r., zaś w 2022 r. studio planuje oferować wieloplatformowe wydanie gry opartej na dotychczas nie ujawnionej dużej globalnej licencji, jak również inny tytuł na licencji Formuły 1.