Warhammer Age of Sigmar RTS powstaje – premiera w 2023

Fani Warhammera, a szczególnie jego ostatniego wcielenia – Age of Sigmar – mają na co czekać. Nowa gra, reprezentująca wymarły już właściwie gatunek strategii czasu rzeczywistego jest w produkcji. Jej autorami będzie Frontier Developments, brytyjskie studio znane z serii Elite, Planet Coaster, Jurassic World Evolution i Planet Zoo. Jest to wiadomość oficjalna – studio ogłosiło te informacje w piątek w komunikacie prasowym.

David Braben, dyrektor naczelny Frontier, powiedział:

Z przyjemnością ogłaszamy tę grę na licencji Games Workshop. Osobiście uważam, że to dobra wiadomość, że dwie tak dobrze znane i światowej klasy kreatywne brytyjskie firmy o globalnym zasięgu współpracują przy nowym projekcie. Z niecierpliwością oczekujemy bliskiej współpracy z zespołem Games Workshop, aby zapewnić bogaty świat Warhammer Age of Sigmar szerokiej publiczności poprzez wciągającą i dostępną grę strategiczną w czasie rzeczywistym zarówno na PC, jak i na konsoli.

Jon Gillard, globalny dyrektor ds. Licencjonowania w Games Workshop, dodał:

Ponieważ Warhammer staje się coraz większą marką, a nasze rzesze fanów na całym świecie szukają ekscytujących sposobów, aby doświadczyć świetności naszych ustawień, zawsze szukamy partnerów o najwyższej jakości do współpracy. Frontier jest właśnie taką firmą o niewiarygodnym dziedzictwie oraz innowacyjnej i dopracowanej możliwości rozwoju, o czym świadczy przekonująca wizja tej gry. Będzie to pierwszy RTS osadzony w epickim świecie fantasy Age of Sigmar, który jest rodzajem gry, o którą domagali się Warhammer i fani strategii. Wiemy, że zespół Frontier to idealni ludzie, aby wziąć na siebie wielką odpowiedzialność i oddać ją sprawiedliwości.

Gra Warhammer Age of Sigmar zostanie wydana w roku 2023 na komputery PC, konsole i „platformy streamingowe”. Tymczasem Frontier wyda Planet Coaster na konsole i nową płatną rozbudowę dla Elite Dangerous w 2021 r., zaś w 2022 r. studio planuje oferować wieloplatformowe wydanie gry opartej na dotychczas nie ujawnionej dużej globalnej licencji, jak również inny tytuł na licencji Formuły 1.

Default image
Scorpio
Założyciel Nerdhub.pl. Nerd. Geek. Wieloletni organizator Pyrkonu oraz Coperniconu, pisywał recenzje różnych elektronicznych zabawek (głównie laptopów). Dziennikarz magazynów CHIP oraz IT Reseller. Od wielu lat mistrz gry w licznych systemach erpegowych (tak, wkrótce stuknie mu 20 lat stażu erpegowego). Miłośnik Warhammera 40 000, historii, podróży, gier komputerowych, dobrych książek i długich dysput o wszystkim.
Leave a Reply