Nową, czwartą edycję Warhammer Fantasy RPG stworzy Cubicle 7

Ploteczki branżowe się potwierdziły. Najnowszą edycję kultowego systemu Warhammer Fantasy RPG stworzy brytyjska firma Cubicle 7.

Jaki był twój pierwszy system RPG? Odpowiedzi na to pytanie pewnie rozłożą się mniej więcej po równo między Dungeons & Dragons, Wampir: Maskarada i Warhammer Fantasy RPG. Dlatego każda kolejna edycja dowolnego z tych systemów wywołuje małą falę wśród miłośników gier fabularnych.

Poprzednią edycję systemu, mającego swoje początki w zamierzchłych latach 80-tych, tworzyła firma, którą znamy głównie z planszówek: Fantasy Flight Games. Po trzeciej edycji Warhammer Fantasy RPG było to widać aż za bardzo. Jeśli zaś chodzi o edycje czwartą: właśnie powstaje. I o jej jakość jestem spokojny.

Kto wyda nową edycję Warhammer Fantasy RPG?

Twórcami czwartej edycji Warhammer Fantasy RPG będą bowiem ludzie z firmy Cubicle 7. Nie znacie?

System RPG Yggdrasill w angielskiej wersji wydany przez Cubicle 7 to, moim zdaniem, jeden z ciekawszych RPG na rynku.

Cubicle 7 odpowiada m.in za gry : Doctor Who Roleplaying Game, Cthulhu Britannica, Victoriana, Lone Wolf Adventure Game,  World War Cthulhu czy Yggdrasill. Ten ostatni system ma specjalne miejsce w moim nerdowskim serduszku, jako, że miałem okazję prowadzić na nim jedną z najlepszych kampanii RPG w mojej niespełna 20-letniej „karierze” mistrza gry.

Z wpisu na fanpage’u firmy Cubicle 7 czytamy, że nowa, czwarta edycja Warhammer Fantasy Roleplay zostanie opublikowana jeszcze w tym roku. Ma się także skłaniać ku staroszkolnej rozgrywce w stylu pierwszej i drugiej edycji.

CEO Cubicle 7 Dominic McDowall powiedział:

Jak wielu graczy wyrosłem na Warhammer Fantasy RPG. Ten setting to ikona i czuję dreszcz emocji, że mogę pracować nad nową edycją tej gry. Nasz zespół ma za sobą dużo doświadczeń związanych z Warhammer Fantasy Roleplay (…) Będziemy odkrywali kolejne części naszego planu w ciągu najbliższych kilku miesięcy (…)

Nie mamy niestety na tę chwilę danych dotyczących mechaniki gry, ani planu wydawniczego. Mam nadzieję, że nowy Warhammer RPG będzie systemem równie udanym jak jego dwie pierwsze części.