Baldur’s Gate 3 pojawi się jeszcze w tym roku

Pierwszy gameplay z kontynuacji legendarnego cRPG zobaczymy podczas targów PAX East. Te zaczynają się 27 lutego i kończą 1 marca.

Chris Cocks – prezes Wizards of the Coast, wydawnictwa będącego właścicielem praw do Dungeons & Dragons, a zatem i Baldur’s Gate, na targach Toy Fair w Nowym Jorku zachwalał należącą do jego firmy licencję. Cocks przyznał, że Dungeons & Dragons ma bardzo wysoką rozpoznawalność i szósty rok z rzędu odnotowała wzrost popularności. Oczywiście, dużą odpowiedzialność za to ponosi piąta edycja D&D – naprawdę udana, znacznie lżejsza niż wszystkie poprzednie. Szef Wizards of the Coast nawiązał też do powstania Archetype Entertaiment – studia, które ma stworzyć grę cRPG science-fiction. Co ważne w kontekście Baldur’s Gate 3, Chris Cocks dodał również, że w najbliższym czasie powinniśmy oczekiwać 7 – 8 gier opartych wyłącznie na licencji Dungeons & Dragons. Pierwszą z nich będzie Baldur’s Gate 3.

Prezes Wizards of the Coast ujawnił, że Baldur’s Gate 3 zadebiutuje już w tym roku na PC w ramach wczesnego dostępu. Zatem zapewne premiera pełnej wersji gry będzie miała miejsce w 2021.

Larian, studio tworzące Baldur’s Gate 3, zwykle wypuszcza gry na różne platformy, więc także posiadacze konsol zapewne otrzymają nową grę osadzoną w Forgotten Realms.