Emulacja gier na Raspberry Pi 4

Od czasu premiery Raspberry Pi 4 w czerwcu gracze retro zadają jedno pytanie: „kiedy będziemy mogli uruchomić na emulatory?” Chociaż istniały obejścia lub publiczne wersje beta, które pozwalają uruchomić emulację starych maszyn na Pi 4, do tej pory nie było ostatecznego i oficjalnego wsparcia emulatorów. Wszystko to zmieniło się wraz z najnowszym Lakka 2.3, która nie tylko obsługuje najnowszą wersję Raspberry Pi, ale dodaje pewne mile widziane ulepszenia w stosunku do poprzedniej wersji.

Lakka 2.3 zawiera wiele nowych funkcji – od nowych emulatorów po dużą aktualizację RetroArch. Zespół obiecuje również fantazyjne nowe animacje powiadomień, widżety i inne nakładki w interfejsie Lakka.

Lakka 2.3 wygląda jak interfejs konsoli i taki jest też pomysł twórców (fot. Lakka)

Lakka jest dostępny na Raspberry Pi 4 przy użyciu jednej z dwóch metod. Możesz wybrać Lakka do instalacji przy użyciu najnowszej wersji NOOBS. Możesz także sflashować Lakka 2.3 na kartę, pobierając oficjalny obraz systemu ze strony Lakka. Jeśli więc chcesz zrobić z Raspberry Pi 4 retro-konsolę może czas sprawdzić Lakkę?

Default image
Scorpio
Założyciel Nerdhub.pl. Nerd. Geek. Wieloletni organizator Pyrkonu oraz Coperniconu, pisywał recenzje różnych elektronicznych zabawek (głównie laptopów). Dziennikarz magazynów CHIP oraz IT Reseller. Od wielu lat mistrz gry w licznych systemach erpegowych (tak, wkrótce stuknie mu 20 lat stażu erpegowego). Miłośnik Warhammera 40 000, historii, podróży, gier komputerowych, dobrych książek i długich dysput o wszystkim.
Leave a Reply