Emulacja gier na Raspberry Pi 4

Od czasu premiery Raspberry Pi 4 w czerwcu gracze retro zadają jedno pytanie: „kiedy będziemy mogli uruchomić na emulatory?” Chociaż istniały obejścia lub publiczne wersje beta, które pozwalają uruchomić emulację starych maszyn na Pi 4, do tej pory nie było ostatecznego i oficjalnego wsparcia emulatorów. Wszystko to zmieniło się wraz z najnowszym Lakka 2.3, która nie tylko obsługuje najnowszą wersję Raspberry Pi, ale dodaje pewne mile widziane ulepszenia w stosunku do poprzedniej wersji.

Lakka 2.3 zawiera wiele nowych funkcji – od nowych emulatorów po dużą aktualizację RetroArch. Zespół obiecuje również fantazyjne nowe animacje powiadomień, widżety i inne nakładki w interfejsie Lakka.

Lakka 2.3 wygląda jak interfejs konsoli i taki jest też pomysł twórców (fot. Lakka)

Lakka jest dostępny na Raspberry Pi 4 przy użyciu jednej z dwóch metod. Możesz wybrać Lakka do instalacji przy użyciu najnowszej wersji NOOBS. Możesz także sflashować Lakka 2.3 na kartę, pobierając oficjalny obraz systemu ze strony Lakka. Jeśli więc chcesz zrobić z Raspberry Pi 4 retro-konsolę może czas sprawdzić Lakkę?