Data premiery oraz nowy trailer gry Iron Harvest

Studio KING Art Games oraz Deep Silver ujawnili podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów Gamescom w Kolonii, że gra Iron Harvest pojawi się na PC oraz konsolach PS4 i XBOX One 1 września 2020 roku. Więcej szczegółów dotyczących rozgrywki zostanie ujawnionych już w najbliższych miesiącach.

Gra osadzona jest w dosyć niezwykłych realiach. Iron Harvest opiera się bowiem o realia wykreowane przez polskiego rysownika – Jakuba Różalskiego. To jakby XX wiek w alternatywnej rzeczywistości. Nazwy państw są oczywiście inne, ale wiele elementów nie pozostawia wątpliwości, który kraj „odpowiada” Rosji, a który Niemcom. Twórcy gry sami opisują te realia w następujący sposób:

„Wielka Wojna dobiegła końca, ale mimo to zrujnowana Europa musi stawić czoła kolejnym zagrożeniom i wyzwaniom. W alternatywnej wersji lat 30. XX wieku, historia i tradycja staną ramię w ramię z technologią przyszłości.”

Szkoda, że na samą grę będziemy musieli czekać jeszcze ponad rok. Może to i lepiej? Wolę dostać dopracowany produkt niż szybko dostarczoną wydmuszkę.