Data premiery oraz nowy trailer gry Iron Harvest

Studio KING Art Games oraz Deep Silver ujawnili podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów Gamescom w Kolonii, że gra Iron Harvest pojawi się na PC oraz konsolach PS4 i XBOX One 1 września 2020 roku. Więcej szczegółów dotyczących rozgrywki zostanie ujawnionych już w najbliższych miesiącach.

Gra osadzona jest w dosyć niezwykłych realiach. Iron Harvest opiera się bowiem o realia wykreowane przez polskiego rysownika – Jakuba Różalskiego. To jakby XX wiek w alternatywnej rzeczywistości. Nazwy państw są oczywiście inne, ale wiele elementów nie pozostawia wątpliwości, który kraj „odpowiada” Rosji, a który Niemcom. Twórcy gry sami opisują te realia w następujący sposób:

„Wielka Wojna dobiegła końca, ale mimo to zrujnowana Europa musi stawić czoła kolejnym zagrożeniom i wyzwaniom. W alternatywnej wersji lat 30. XX wieku, historia i tradycja staną ramię w ramię z technologią przyszłości.”

Szkoda, że na samą grę będziemy musieli czekać jeszcze ponad rok. Może to i lepiej? Wolę dostać dopracowany produkt niż szybko dostarczoną wydmuszkę.

Default image
Scorpio
Założyciel Nerdhub.pl. Nerd. Geek. Wieloletni organizator Pyrkonu oraz Coperniconu, pisywał recenzje różnych elektronicznych zabawek (głównie laptopów). Dziennikarz magazynów CHIP oraz IT Reseller. Od wielu lat mistrz gry w licznych systemach erpegowych (tak, wkrótce stuknie mu 20 lat stażu erpegowego). Miłośnik Warhammera 40 000, historii, podróży, gier komputerowych, dobrych książek i długich dysput o wszystkim.
Leave a Reply