Klasyczny Starcraft do pobrania za darmo!

Niewiele jest gier, które równie silnie wpłynęły na rozwój branży gier komputerowych. Starcraft, chociaż dziś jest już zabytkiem, to gra, która nadal bywa ogrywana. Blizzard zdecydował się udostępnić swój wielki tytuł sprzed lat za darmo.

 

Starcie Terran, Zergów i Protosów to jeden z najlepszych RTSów w historii tego gatunku. Dla wielu najlepszy. Oczywiście, istnieje nowoczesna i ładna część druga, ale to właśnie do „jedynki” wielu graczy pcha sentyment. Mnie także, bo sporo czasu spędziłem w kafejkach internetowych udowadniając siedzącym obok kolegom wyższość Zerg rusha nad wszystkim innym 😉

Tym bardziej miło jest dowiedzieć się, że właśnie ten klasyczny tytuł jest dostępny za darmo. I to nie tylko podstawka, a wersja „Antologia”.

To dość nietypowy ruch, ale dość łatwo go wyjaśnić. Blizzard szykuje bowiem zremasterowaną wersję „jedynki”. Oczywiście nie będzie się ona dramatycznie różniła od oryginału jeśli chodzi o charakter rozgrywki. Będzie inna jednakże w kwestiach technicznych. Bo klasycznego Starcrafta nie odpalimy przecież w Full HD 🙂

 

Starcraft: Antologia można za darmo pobrać tutaj

 

Podoba mi się to, że nawet takie studio jak Blizzard czasem zrobi miły gest wobec fanów klasycznych gier. Tytuły tego studia bowiem mają dziwną tendencje do pozostawania w sprzedaży przez całe lata i to bez jakichkolwiek (lub z niewielkimi) spadków cen.