Logitech wprowadza nowy zestaw bezprzewodowy dla estetów

Logitech ma w ofercie nowy zestaw bezprzewodowy składający się z klawiatury MK470 Slim Wireless Keyboard i Mouse Combo. Producent sam twierdzi, że został on zaprojektowany dla kobiet, ale prawdę mówiąc nie zdziwiłbym się widząc go także na męskim biurku. Nie jest to natomiast z całą pewnością konstrukcja dla graczy.

Najważniejsze cechy nowego zestawu to:

· W pełni bezprzewodowy zestaw
· Kilka wersji kolorystycznych do wyboru
· Niskoprofilowa klawiatura najwyższej jakości o skoku przycisków znanym z laptopów
· Mysz serii silent, o znacznie zredukowanym odgłosie kliknięć
· Do 3 lat pracy na baterii

„Nowoczesny i smukły design tego duetu świetnie prezentuje się w Twojej osobistej przestrzeni twórczej”, powiedział Art O’Gnimh, szef grupy biznesowej Mainstream w firmie Logitech. „Z całą jakością, jakiej oczekujesz od firmy Logitech, MK470 Slim Combo to oszczędzający miejsce i cichy duet, który pomoże Ci pracować najlepiej jak potrafisz”.

Z mojej perspektywy, ten zestaw prezentuje się tak, jak wiele współczesnych urządzeń, w tym liczne ultrabooki. Jest smukły, zaprojektowany bez stylistycznych udziwnień, z prostym, konkretnym designem. Z jakiegoś powodu producenci chętnie oznaczają takie urządzenia jako „kierowane do kobiet”, co IMHO jest bzdurą. Gdyby tak było to świetne komputery takie jak np. lekki Huawei MateBook 13 czy Acer Swift 5 byłyby też zarezerwowane dla płci pięknej. Rozumiem, że nam pozostają wyłącznie subtelne niczym ruska kolumna pancerna potwory jak dwuekranowy Omen X 2S?

Poza estetyką, Logitech zachwala inny aspekt w MK470 Slim Combo – cichą pracę. Wprawdzie dla mnie, miłośnika klawiatur mechanicznych, nie jest to szczególnie ważny argument, ale dla kogoś zapewne jest 😉

Logitech MK470 Slim Combo łączy się z komputerem za pomocą bezprzewodowego odbiornika USB 2,4 GHz. MK470 Slim Combo posiada funkcję automatycznego uśpienia, która przełącza mysz i klawiaturę w tryb oszczędzania baterii, gdy nie są używane. Dzięki temu można wydłużyć czas między wymianą baterii, zapewniając odpowiednio 18 – 36 miesięcy pracy na baterii. Spodziewana cena zestawu MK470 Slim Combo to 219 zł. Niewiele jak na markową mysz i klawiaturę.