Komputerowa adaptacja Pathfindera!

Pathfinder. Większości to słowo nie skojarzy się z niczym. Części zapewne z sondą, która badała powierzchnię Marsa kilka lat temu. A pewnej niszy, do której mam przyjemność przynależeć, skojarzy się z systemem RPG. Teraz wiemy, że powstaje gra cRPG oparta o Pathfindera właśnie!

 

Kojarzycie  nazwisko Chris Avellone? To facet odpowiedzialny za fabułę takich gier jak Planescape: Torment, Icewind Dale, Fallout: New Vegas czy Pillars of Eternity (by wymienić tylko kilka) tworzy właśnie, wraz z nowym studiem Owlcat Games grę cRPG Pathfinder: Kingmaker.

Oryginalny Pathfinder to opublikowany w 2009 roku przez Paizo Publishing system RPG, bazujący na Dungeons & Dragons 3,5. Gra zyskała sobie spora popularność ulepszając wyraźnie popularne D&D i właściwie nie dając szans dość kiepskiej edycji 4.0.

Sam Chris Avellone mówi: „Jestem fanem Paizo i fanem Pathfindera. Podoba mi się setting, ścieżki rozwoju, gry karciane i ikoniczne postacie. Czerpię sporo frajdy z grania w Pathfindera ze znajomymi, podobał mi się komiks, świat gry oraz jej ogólne realia. Podoba mi się perspektywa przeniesienia Pathfindera do świata komputerowych RPG i mam nadzieję, że graczom spodoba się gra w uniwersum Pathfindera.”

Gra będzie osadzona w regionie Stolen Lands, a według zapewnień studia Owlcat Games znajdziemy tu znajome postaci i dobrze rozpoznawalne lokacje. W trakcie gry gracze będą mogli posiąść własne terytorium, a nawet tworzyć własne królestwo, ale główny aspekt gry będzie oczywiście skupiony na typowym RPG. Co ciekawe, charakter, umiejętności i wybory władcy, mają przekładać się bezpośrednio na stan jego królestwa.

Gra ma być cRPG w widoku izometrycznym, ale więcej danych technicznych pozostaje jak dotąd niewiadomą.

Oczywistym jest, że proces tworzenia gier kosztuje sporo czasu, więc nie ma co nastawiać się na rychłą premierę cRPG Pathfinder: Kingmaker, ale studio Owlcat zapowiedziało już, że pokaże pewne „unikalne pomysły” dotyczące gry na nadchodzącym PaizoCon 2017 w Seatle. Termin imprezy to 26-29 Maja. Zatem – czekamy na więcej informacji.