PGG Jam – All Play – niezwyczajny game jam w Poznaniu

Czym jest game jam? To rodzaj imprezy podczas której grupa zapaleńców tworzy gry. To taka gamingowa odmiana hackatonów. Game jam o dość niezwykłej tematyce odbędzie się już w ten weekend w Poznaniu. Organizatorem jest Poznańska Gildia Graczy, która ma na koncie już inne game jamy, chociażby ten na poznańskim Pyrkonie.

Poznańska Gildia Graczy to organizacja, którą tworzą zapaleńcy gamingu. I to szeroko rozumianego, od konsolowych i pecetowych tytułów klasy AAA, po gry indie bazujące na dobrych pomysłach, chociaż często wyglądające jak gry z czasów wspominanych przez piszącego ten tekst, czasów świetności Commodore64. Wspomagają także tworzenie gier. Chociażby organizując game-jamy.

Ten najbliższy, nagie randki imdb, odbędzie się w Poznaniu, w dniach 2-4 grudnia. Nie jest to zwyczajny game jam, bo tym razem jego tematyka skupia się na tworzeniu gier dostosowanych do obsługi przez osoby niepełnosprawne. Tak by każdy mógł być graczem.

Przeprowadziłem krótki wywiad z Rafałem Piechockim, członkiem PGG i pomysłodawcą PGG Jam All Play. Serdecznie zapraszam.