Total War: Warhammer III jest w produkcji

Creative Assembly, studio odpowiedzialne za serię Total War potwierdziło, że pracuje nad trzecią grą osadzoną w realiach Warhammera. W swoim blogu „What the teams are working on” studio stwierdziło, że praca trwa i, że to (pun intended) „całkowity chaos”.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że gra będzie oferowała połączoną kampanię z wcześniejszymi tytułami. A to z kolei każdemu obeznanemu z realiami stworzonymi przez brytyjski Games Workshop od razu podpowiada jakie frakcje zobaczymy w trzecim Total War Warhammer.

Taka kampania musi bowiem obejmować tereny i frakcje, które dotąd nie znalazły się w serii. Jakie? Kierunek, który nie został dotąd ruszony to oczywiście wschód. Tam natomiast powinniśmy natknąć się na Krasnoludy Chaosu i Królestwa Ogrów. Jeszcze dalej ludzkie kraje Ind, Cathay i Nippon, czyli warhammerowskie odpowiedniki Indii, Chin i Japonii.

W międzyczasie mają pojawić się jeszcze DLC dla części drugiej. Kiedy i ile? Nie wiadomo. Podobnie jak nieznana pozostaje data premiery części trzeciej.