Age of Wonders w kosmosie

Age of Wonders Planetfall to pierwsza od wielu lat część cyklu strategii turowych. Dotychczas seria ta toczyła nierówny bój z Heroes of Might & Magic. Bądźmy szczerzy – to walka, której wygrać się nie da, głównie ze względu na status jakim gra Ubisoftu cieszy się od lat, głównie za sprawą znakomitych części drugiej i trzeciej oraz całkiem niezłej piątej. Tym razem jednak mechanikę gry znaną z przesyconych magią terenów świata zamieszkanego przez elfy, krasnoludy, gobliny czy szroniaki (takie „gobliny po fińsku”, które nieuważnemu przeciwnikowi mogą zgotować istną Wojnę Zimową) przeniesiono do rozgrywki w kosmosie.

Rolę magów pełnią tutaj dowódcy drużyn, a zamiast pojedynczymi jednostkami często walczymy całymi oddziałami, co sprawia, że całość wygląda nieco bardziej realistycznie. Z drugiej strony w takiej grze nie chodzi o realizm, a o dobrą zabawę.

Age of Wonders Planetfall można już kupić na Steam gdzie kosztuje 49 dolarów. Na złotówki: 179 zł.

Scorpio
Założyciel Nerdhub.pl. Nerd. Geek. Wieloletni organizator Pyrkonu oraz Coperniconu, pisywał recenzje różnych elektronicznych zabawek (głównie laptopów). Dziennikarz magazynów CHIP oraz IT Reseller. Od wielu lat mistrz gry w licznych systemach erpegowych (tak, wkrótce stuknie mu 20 lat stażu erpegowego). Miłośnik Warhammera 40 000, historii, podróży, gier komputerowych, dobrych książek i długich dysput o wszystkim.
Leave a Reply