Age of Wonders w kosmosie

Age of Wonders Planetfall to pierwsza od wielu lat część cyklu strategii turowych. Dotychczas seria ta toczyła nierówny bój z Heroes of Might & Magic. Bądźmy szczerzy – to walka, której wygrać się nie da, głównie ze względu na status jakim gra Ubisoftu cieszy się od lat, głównie za sprawą znakomitych części drugiej i trzeciej oraz całkiem niezłej piątej. Tym razem jednak mechanikę gry znaną z przesyconych magią terenów świata zamieszkanego przez elfy, krasnoludy, gobliny czy szroniaki (takie „gobliny po fińsku”, które nieuważnemu przeciwnikowi mogą zgotować istną Wojnę Zimową) przeniesiono do rozgrywki w kosmosie.

Rolę magów pełnią tutaj dowódcy drużyn, a zamiast pojedynczymi jednostkami często walczymy całymi oddziałami, co sprawia, że całość wygląda nieco bardziej realistycznie. Z drugiej strony w takiej grze nie chodzi o realizm, a o dobrą zabawę.

Age of Wonders Planetfall można już kupić na Steam gdzie kosztuje 49 dolarów. Na złotówki: 179 zł.

Default image
Scorpio
Założyciel Nerdhub.pl. Nerd. Geek. Wieloletni organizator Pyrkonu oraz Coperniconu, pisywał recenzje różnych elektronicznych zabawek (głównie laptopów). Dziennikarz magazynów CHIP oraz IT Reseller. Od wielu lat mistrz gry w licznych systemach erpegowych (tak, wkrótce stuknie mu 20 lat stażu erpegowego). Miłośnik Warhammera 40 000, historii, podróży, gier komputerowych, dobrych książek i długich dysput o wszystkim.
Leave a Reply