CES 2020: Komputer kieszonkowy Alienware, Concept UFO wygląda jak Nintendo Switch!

Alienware, próbuje jak zawsze wprowadzać innowacje na rynku gier, pokazało na targach CES 2020 urządzenie o nazwie Concept UFO. Jest to oparty na układzie AMD Ryzen miniaturowy komputer, który czerpie silną inspirację z Nintendo Switch. Concept UFO to przenośne urządzenie z dwoma kontrolerami, które można odłączyć od głównego urządzenia – bardzo podobnie, jak ma to miejsce w do Joy-Conach Nintendo.

Alienware nie podało przy tym daty premiery, specyfikacji czy ceny, zatem można mieć wątpliwości, czy ten miniaturowy komputer będzie kiedykolwiek dostępny na rynku. Jedną wiadomą ze specyfikacji tego urządzenia jest, że jest napędzany przez procesor AMD Ryzen, chociaż nie jest jasne, jaki dokładnie. Z pewnością jest to któryś z APU, zapewne jeden z zaprezentowanych podczas CES 2020 mobilnych modeli klasy U.

Urządzenie ma 8-calowy ekran, który jest większy niż wyświetlacz w Switchu, który ma zaledwie 6,2 cala. Inne podobieństwa tego urządzenia do mobilnej konsoli Nintendo to m.in. zbliżony kształt, podpórka z tyłu oraz możliwość podłączenia do zewnętrznego ekranu. Pewną różnicą funkcjonalną względem Switcha jest to, że urządzenie Alienware’a jest przenośnym komputerem dla graczy, którzy korzystają z gier za pomocą różnych programów uruchamiających, takich jak Steam, Origin i Epic Games. Jak pokazano na targach, urządzenie ma moc obliczeniową pozwalającą swobodnie grać w gry takie jak Mortal Kombat 11 i Rocket League, bez zacinania się czy wyraźnych spowolnień.