Microsoft ogłasza swoją usługę streamingową xCloud… i Age of Empires IV

Już kilka lat temu spekulowano o możliwym pojawieniu się usług streamingu gier. Od kiedy jednak o sprawie zaczęli mówić wysoko postawieni ludzie z branży gier (np. CEO Ubisoftu) było jasne, że coś jest już w przygotowaniu. Google Stadia i NVIDIA GeForce Now mają konkurenta – Microsoft xCloud. 

Microsoft ogłosił wczoraj, że planuje uruchomienie usługi xCloud w 2020 r. Dodał do tego kilka tytułów, pojawią się na tej platformie. Będą to m.in. „Final Fantasy” od 7 do 15, „Darksiders 3”, „Flight Simulator”, ale też nowe gry, takie jak tworzone przez należące do Microsoftu studio Obsidian “Honey, I Shrunk the Survival Game” czy “Grounded”. Nie zabrakło także następnego, po naprawdę długiej przerwie, Age of Empires. Czwarta część cyklu, niewątpliwie jednego z najlepszych RTSów w historii, zabierze nas ponownie do średniowiecza.

Zapowiedzi dokonano na wydarzeniu xboxowym XO19 w Londynie. Niestety, nie ujawniono ceny usługi. Wiadomo natomiast, że w ramach xCloud, gracze uzyskają dostęp do wszystkich gier dostępnych obecnie w ramach subskrypcji Microsoft Game Pass – to wyraźnie ponad sto tytułów na komputery i konsole, a kolejne są regularnie dodawane. Wkrótce będą obsługiwane nowe kontrolery, w tym Sony DualShock 4, znany z PlayStation 4.

Niestety, wśród krajów, dla których przewidziano usługę nie ma Polski. Poza Stanami Zjednoczonymi usługa zostanie uruchomiona w Kanadzie, Indiach, Japonii i wybranych krajach Europy Zachodniej.

pomysly na ciekawe randki
Scorpio
Założyciel Nerdhub.pl. Nerd. Geek. Wieloletni organizator Pyrkonu oraz Coperniconu, pisywał recenzje różnych elektronicznych zabawek (głównie laptopów). Dziennikarz magazynów CHIP oraz IT Reseller. Od wielu lat mistrz gry w licznych systemach erpegowych (tak, wkrótce stuknie mu 20 lat stażu erpegowego). Miłośnik Warhammera 40 000, historii, podróży, gier komputerowych, dobrych książek i długich dysput o wszystkim.
Leave a Reply