Konsola PlayStation 5 będzie obsługiwała dodatkowe moduły SSD

Do sieci trafiły rendery 3D takich właśnie modułów. To sugeruje, że konsola Sony nowej generacji może mieć interesującą możliwość rozbudowy. Technicznie nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie – przyszła generacja konsol to pod wieloma względami po prostu pecet na APU AMD. Wiadomość wydaje się dość pewna, ponieważ w zeszłym tygodniu Sony opatentowało nowy PlayStation Cartridge.

Według holenderskiej strony Let’s Go Digital możemy równie dobrze patrzeć na rendery 3D rozszerzalnych „kart pamięci”, w praktyce dysków SSD dla PlayStation 5. Niewykluczone jest, że w wyniku rosnących pojemności gier Sony chce dać użytkownikom możliwość rozbudowy urządzenia. Same PlayStation Cartridge nie będą za to raczej nośnikiem dla gier. Sony już potwierdziło, że jego konsola nowej generacji będzie wyposażona w napęd Blu-Ray. Więc prawdopodobnie nowe gry będą nadal wydawane na płytach… chyba, że ten element znalazł się w PS5 tylko w celu zachowania wstecznej kompatybilności.

Główny architekt Sony PlayStation 5, Mark Cerny, już potwierdził, że nadchodząca konsola będzie wyposażona w „specjalistyczny” dysk SSD, który oferuje niezwykle szybki czas ładowania. W czerwcu tego roku rzecznik Sony ujawnił dodatkowe informacje na temat tego specjalnego napędu.

„Ultraszybki dysk SSD jest kluczem do naszej następnej generacji”, powiedział rzecznik oficjalnego magazynu PlayStation. „Naszą wizją jest sprawienie, aby ekany ładowania stały się przeszłością, umożliwiając twórcom tworzenie nowych i unikalnych doświadczeń z gry”

Poczekamy, zobaczymy. Premiera PlayStation 5 już w przyszłym roku.