Doba na baterii i mniej niż kilogram – polska premiera HP Elite Dragonfly

Jeżeli poszukujesz naprawdę eleganckiego, dobrze wykonanego laptopa, a przy tym zależy ci na długiej pracy na baterii i bardzo niskiej masie, to HP ma idealną propozycję… przynajmniej tak długo jak masz na zbyciu luźne 9000 zł.

https://youtu.be/jQSmARn_6T4

Lekka ważka z pojemną baterią

Producent deklaruje, że Elite Dragonfly pracuje ponad 24,5 h na jednym ładowaniu. To znakomity wynik jak na tak lekkie urządzenie. Nowy, 13-calowiec 2-w-1 od HP waży tylko 990 gramów. Dokładniej: 990 gramów waży wersja z mniejszą baterią (38 Wh), ta pełna ma 56,2 Wh i, oczywiście, jest odrobinę cięższa.

Wewnątrz, co może być pewnym zaskoczeniem może być natomiast konfiguracja. Komputer ten nie wykorzystuje procesora generacji 10, chociaż ten byłby tu świetnym uzupełnieniem nowoczesnej linii, ale model z generacji 8. Konfiguracja obejmuje Core i7-8665U i 16 GB RAM LPDDR3.

Dlatego też nie do końca rozumiem ruch Intela, który włączył ten model do Project Athena. Miały się w nim znaleźć tylko laptopy z procesorem 10 generacji. No cóż, biznes.

Więcej o laptopowych procesorach generacji 10, które w nowym modelu HP nie zagościły, a przecież powinny możecie przeczytać na IT Reseller: