Konkurent dla Surface za niecałe 2000 zł?

CHUWI UBook Pro oficjalnie wprowadzony do sprzedaży. Chiński producent, z którego urządzeniami mieliście już okazję na NerdHub się spotkać, wypuścił tablet z procesorem Intel Core m3 8 generacji wyceniony na ledwie 449 USD. Biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania chińskiego producenta jestem spokojny o jakość.

Najnowszy laptop 2 w 1 CHUWI – UBook Pro został oficjalnie wprowadzony na rynek za pośrednictwem platformy crowdfundingowej INDIEGOGO 8 października. Wersja 8 GB RAM + 256 GB SSD (nie jakieś tam eMMC) zaczyna się od 449 USD. Można też zdecydować się na specjalny pakiet (etui pełniące rolę klawiatury dla Ubook Pro + aktywny rysik) za 499 USD. Poza tym CHUWI zapewni pierwszym wspierającym tę kampanię tajemnicze dodatki o wartości 20 USD.

UBook Pro to całkiem przydatne narzędzie do pracy. Bardzo lekki komputer łączący zalety laptopa i tabletu, w przeciwieństwie do większości podobnych rozwiązań wykorzystuje nie niskowydajny układ klasy Atom, ale może pochwalić się procesorem Core m3-8100Y. To dwurdzeniowa i czterowątkowa jednostka korzystająca z tego samego typu architektury co „normalne” procesory Intela 8 i 9 generacji. Ogólna wydajność poprawiona została o około 50% w porównaniu do poprzedniego UBooka. Tablet ma także 8 GB pamięci RAM. Wyposażony jest w 12,3-calowy wyświetlacz IPS o znanych z urządzeń Microsoft Surface proporcjach 3:2, współpracujący ze wspomnianym już piórkiem wykrywającym do 2048 poziomów czułości nacisku. Klawiatura znajdująca się w rozkładanym etui jest podświetlana.

UBook Pro jest wyposażony w wąską obudowę o grubości 9 mm i podpórkę w kształcie litery U. Waży zaledwie 780 g, dzięki czemu można go łatwo nosić w plecaku czy damskiej torebce. Podpórkę można otworzyć do 145°. UBook Pro jest wyposażony w bogatą jak na tę klasę urządzeń paletę interfejsów. Składają się na nią: 1 x gniazdo ładowania, 2 x USB-A, 1 x USB-C z obsługą ładowania PD, 1 x Micro HDMI, 1 x gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

CHUWI UBook Pro nie posiada żadnego wentylatora – działa w pełni korzystając z pasywnego chłodzenia dla CPU. W połączeniu z dużą baterią o pojemności 38 Wh, czas pracy może wynosić nawet 8 godzin. Tymczasem szybkie ładowanie PD2.0 przez port USB-C może całkowicie naładować urządzenie w zaledwie 1,5 godziny.

Jeśli nie potrzebujesz dodatkowej mocy obliczeniowej procesora Core m3-8100Y, dostępna jest specjalna wersja obsługiwana przez układ Gemini Lake N4100 za 399 USD. Myślę, że warto jednak sięgnąć głębiej do kieszeni.

Kampania na Indiegogo dla tabletu CHUWI UBook Pro znajduje się pod tym adresem.

Default image
Scorpio
Założyciel Nerdhub.pl. Nerd. Geek. Wieloletni organizator Pyrkonu oraz Coperniconu, pisywał recenzje różnych elektronicznych zabawek (głównie laptopów). Dziennikarz magazynów CHIP oraz IT Reseller. Od wielu lat mistrz gry w licznych systemach erpegowych (tak, wkrótce stuknie mu 20 lat stażu erpegowego). Miłośnik Warhammera 40 000, historii, podróży, gier komputerowych, dobrych książek i długich dysput o wszystkim.

One comment

  1. Zadziała na tym przeglądarka z powiedzmy 10-15 kartami w tym 2-3 youtube (1 gra, reszta buforuje) ?

Leave a Reply