Konkurent dla Surface za niecałe 2000 zł?

CHUWI UBook Pro oficjalnie wprowadzony do sprzedaży. Chiński producent, z którego urządzeniami mieliście już okazję na NerdHub się spotkać, wypuścił tablet z procesorem Intel Core m3 8 generacji wyceniony na ledwie 449 USD. Biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania chińskiego producenta jestem spokojny o jakość.

Najnowszy laptop 2 w 1 CHUWI – UBook Pro został oficjalnie wprowadzony na rynek za pośrednictwem platformy crowdfundingowej INDIEGOGO 8 października. Wersja 8 GB RAM + 256 GB SSD (nie jakieś tam eMMC) zaczyna się od 449 USD. Można też zdecydować się na specjalny pakiet (etui pełniące rolę klawiatury dla Ubook Pro + aktywny rysik) za 499 USD. Poza tym CHUWI zapewni pierwszym wspierającym tę kampanię tajemnicze dodatki o wartości 20 USD.

UBook Pro to całkiem przydatne narzędzie do pracy. Bardzo lekki komputer łączący zalety laptopa i tabletu, w przeciwieństwie do większości podobnych rozwiązań wykorzystuje nie niskowydajny układ klasy Atom, ale może pochwalić się procesorem Core m3-8100Y. To dwurdzeniowa i czterowątkowa jednostka korzystająca z tego samego typu architektury co „normalne” procesory Intela 8 i 9 generacji. Ogólna wydajność poprawiona została o około 50% w porównaniu do poprzedniego UBooka. Tablet ma także 8 GB pamięci RAM. Wyposażony jest w 12,3-calowy wyświetlacz IPS o znanych z urządzeń Microsoft Surface proporcjach 3:2, współpracujący ze wspomnianym już piórkiem wykrywającym do 2048 poziomów czułości nacisku. Klawiatura znajdująca się w rozkładanym etui jest podświetlana.

UBook Pro jest wyposażony w wąską obudowę o grubości 9 mm i podpórkę w kształcie litery U. Waży zaledwie 780 g, dzięki czemu można go łatwo nosić w plecaku czy damskiej torebce. Podpórkę można otworzyć do 145°. UBook Pro jest wyposażony w bogatą jak na tę klasę urządzeń paletę interfejsów. Składają się na nią: 1 x gniazdo ładowania, 2 x USB-A, 1 x USB-C z obsługą ładowania PD, 1 x Micro HDMI, 1 x gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

CHUWI UBook Pro nie posiada żadnego wentylatora – działa w pełni korzystając z pasywnego chłodzenia dla CPU. W połączeniu z dużą baterią o pojemności 38 Wh, czas pracy może wynosić nawet 8 godzin. Tymczasem szybkie ładowanie PD2.0 przez port USB-C może całkowicie naładować urządzenie w zaledwie 1,5 godziny.

Jeśli nie potrzebujesz dodatkowej mocy obliczeniowej procesora Core m3-8100Y, dostępna jest specjalna wersja obsługiwana przez układ Gemini Lake N4100 za 399 USD. Myślę, że warto jednak sięgnąć głębiej do kieszeni.

lgbt randki warszawa