Chuwi rozszerza funkcjonalność modelu UBook Pro i uruchamia konkurs. Można wygrać wyjazd do Chin.

Taki już urok konstrukcji budowanych w modelu crowdfundingowym – nigdy nie wiesz (przynajmniej do oficjalnej premiery) jakie bajery producent ostatecznie wrzuci do finalnej konstrukcji. Tak też jest z Chuwi UBook Pro – tabletem, o którym pisaliśmy niedawno przy okazji startu jego kampanii. Przy okazji – chcecie wybrać się do Chin? (o tym na końcu).

CHUWI UBook Pro jest teraz wyposażony w rysik wykrywający więcej, bo aż 4096 poziomów nacisku

Na obecnym rynku tabletów użytkownicy mają wysokie wymagania dotyczące… rysika. To nie żart. Wiele osób chętnie korzysta z takiego rozwiązania. Rysik jest niezłym narzędziem dla projektantów, czy… studentów. Chyba nie muszę nikomu przypominać jak cenne może być wykonanie szybkiego rysunku podczas notowania na wykładach? Obecnie wiodący w branży producenci: Apple i Microsoft wyposażają w rysik kilka swoich modeli tabletów i ocenia się, że ten trend będzie się rozwijał w przyszłości.

UBook Pro to tablet 2 w 1 wprowadzony na Indiegogo. Producent zdecydował podnieść jego funkcjonalność jeszcze przed premierą. UBook Pro jest wyposażony w nową generację rysika HiPen H5, który został uaktualniony z oryginalnych poziomów nacisku 2048 do 4096.

Dzięki końcówce 2 mm pisanie nowym rysikiem ma być delikatne i proste. Zdaniem producenta urządzenie z dużą precyzją rozpoznaje każdy piksel. 4096 poziomów czułości rysika to znacząca poprawa zdolności do zmiany wielkości pociągnięć za pomocą nacisku. Dokładnie identyfikuje poziomy nacisku, dzięki czemu zachowuje się bardziej jak prawdziwy ołówek w codziennym użyciu.

88888

Poza tym rysik ma także wysoki poziom wytrzymałości baterii. Wyposażony jest w baterię litową, która może wytrzymać trzy miesiące na jednym ładowaniu i wystarcza na pięć miesięcy w trybie gotowości. HiPen H5 w połączeniu z 12,3-calowym ekranem IPS o wysokiej rozdzielczości jest bardzo wydajny do tworzenia notatek i rysowania. Precyzyjne prowadzanie rysika i małe opóźnienie ułatwiają tworzenie treści – coś, co przez długi czas było bolączką tabletów.

Z mojej perspektywy usprawnienie rysika to ciekawy ruch ze strony producenta. Wskazuje, że nie wydajność, a cechy użytkowe współcześnie odgrywają wiodącą rolę w sprzęcie mobilnym. Przyznaję, że skuteczne pisanie rysikiem może być przydatne także w mojej pracy… a właściwie byłoby przydatne gdyby OCR poprawnie rozpoznawał moje bazgroły 😉 Dla tych, którzy piszą odrobinę ładniej, nowy tablet z ryskiem może być rewelacyjnym rozwiązaniem np. na uczelnię – notowanie tekstu na klawiaturze, a w razie potrzeby szybkie dorysowanie wykresu, schematu blokowego, czy co akurat będzie potrzebne. Szkoda, że za moich czasów studenckich szczytem nowoczesności był mój, niemal 3-kilogramowy, laptop. Tak, to nie było wczoraj.

2

UBook Pro jest obecnie w trakcie fundowania na indiegogo. Więcej informacji o produkcie i wydarzeniu znajduje się tutaj: https://nerdhub.pl/randki-w-ciemno-2023-kino/

A co z tymi obiecanymi Chinami?

Producent postanowił nieco zachęcić do rozprzestrzeniania informacji o nowym urządzeniu. Wygrani w nowym konkursie Chuwi pojadą na wycieczkę do Chin. Producent poprosił mnie o udostępnienie zasad, co też czynię.

Zasady są proste:
1 – 5 szczęśliwych użytkowników spośród wszystkich uczestniczących w udostępnianiu.
2 – Zwycięzcą zostaje jeden z pięciu użytkowników z największą liczbą poleconych (poleconych musi być więcej niż 1).
3 – Użytkownicy, którzy nie wygrali nagrody, ale uczestniczyli w akcji i pomyślnie zachęcili do zakupu produktu, mogą otrzymać kupon o wartości 30 USD do wykorzystania w sklepie internetowym Chuwi.

Jak uczestniczyć:

1 – Kliknij oficjalny link i wejdź na stronę indiegogo UBook Pro z oficjalnej strony – ważne, musisz być zalogowany, tylko wtedy będzie wiadomo kto polecił urządzenie. Skopiuj link do akcji na Indiegogo;
2 – Skopiuj umieść link gdzie się da. Każdy, kto kliknie Twój link i złoży zamówienie, liczy się jako skuteczne skierowanie i oczywiście zwiększa twoją szansę na wygraną.
3 – Treść powinna być ciekawa, np. wskazująca na niską cenę względem konkurencji

Uwaga:
1 – Tydzień po zakończeniu projektu producent ogłosi zwycięzców na Indiegogo i Facebooku.
2 – Wycieczkę do Chin Chuwi umówi (ale mi się zarymowało) w ciągu 6 miesięcy po zakończeniu projektu, a docelowym miastem jest Shenzhen. Zwycięzcy zwiedzą m.in. fabrykę urządzeń Chuwi.