Laptop do kieszeni?

Chińska firma Chuwi ogłosiła, że wkrótce, około 20 czerwca, rozpocznie zbiórkę na inidegogo na miniaturowy laptop, który zmieścimy… no może nie w kieszeniach normalnych spodni, ale jeśli lubicie bojówki (lub marynarki) to wasze kieszenie powinny wystarczyć, by go zmieścić. Komputerek nazwano Chuwi MiniBook 8. Cyfra w nazwie, jak zapewne się domyślacie, oznacza przekątną ekranu. W tym przypadku dotykowego.  Urządzenie składa się do formy tabletu, w sposób znany chociażby z komputerów Lenovo Yoga.

Jestem nieco sceptyczny jeśli chodzi o klawiaturę w tak małej konstrukcji. Z drugiej strony, Chuwi zaskoczyło mnie już w przypadku Aerobooka 2, który, chociaż niewielki, posiada całkiem przyjemną klawiaturę fot. Chuwi).

Wewnątrz Chuwi MiniBook 8 nie znajduje się oczywiście powalająca wydajnością rakieta, ale raczej energooszczędny, ekonomiczny komputer. Sercem maszyny jest dwurdzeniowy Core™ m3-8100Y, który należy do ultramobilnej serii układów Intela generacji 8. Do tego mamy 8 GB RAM, 128 GB pamięci wbudowanej, a z deklaracji producenta wyniki, że możemy przestrzeń tę rozbudować za pomocą dysku SSD M.2 (na moje oko to 2242). 

Co ciekawe, slot na dyski M.2 w Chuwi MiniBook 8 obsługuje w tym przypadku tylko nośniki korzystające z magistrali PCIe, więc powolnych SSD M.2 SATA III nie podłączymy… to znaczy możemy, ale nie będą działały  

Producent podaje, że bateria wytrzymuje około 8 h pracy. To przyzwoita wartość, ale trzeba pamiętać, że póki sami jej nie zmierzymy, należy brać deklaracje producenta z pewnym dystansem. 

Zbiórka na indiegogo rozpocznie się niedługo. To nie pierwszy raz kiedy Chuwi korzysta z tej metody, by zachęcić użytkowników do kupna swoich urządzeń. Zwykle też to właśnie podczas zbiórek są one najtańsze. Producent już teraz chwali się nowym urządzeniem na stronie swojej stronie. W najbliższym czasie będę miał okazję przyjrzeć się MiniBook 8 i podzielę się z wami swoimi wrażeniami. 

Default image
Scorpio
Założyciel Nerdhub.pl. Nerd. Geek. Wieloletni organizator Pyrkonu oraz Coperniconu, pisywał recenzje różnych elektronicznych zabawek (głównie laptopów). Dziennikarz magazynów CHIP oraz IT Reseller. Od wielu lat mistrz gry w licznych systemach erpegowych (tak, wkrótce stuknie mu 20 lat stażu erpegowego). Miłośnik Warhammera 40 000, historii, podróży, gier komputerowych, dobrych książek i długich dysput o wszystkim.
Leave a Reply