MSI wprowadza nowe obudowy w Polsce

Włócznia Odyna i krwiopijca – MSI nie szczypie się z delikatnymi nazwami w nowych obudowach dla graczy.

Cztery nowe obudowy zasiliły w tym miesiącu polską ofertę firmy MSI. Trzy modele pochodzą z serii GUNGNIR, charakteryzującej się dużą pojemnością i szerokimi możliwościami dostosowania wyglądu. Obudowa VAMPIRIC 010 jest natomiast nieco tańszą alternatywą. Jak twierdzi producent, inspiracją przy projektowaniu nowych modeli były opowieści o mitycznych i legendarnych postaciach.

Seria GUNGNIR nawiązuje do słynnej włóczni Odyna, nordyckiego boga wojny, sprytu, magii i mądrości. Oddawać to mają ostre, trójkątne krawędzie na przedniej części każdej obudowy z tej serii. Spora pojemność to kluczowa cecha serii MSI GUNGNIR, do której należą modele 100, 100P oraz 100D. Obudowy wspierają płyty główne w formatach od Mini-ITX aż po E-ATX, pozwalają na montaż dużych kart graficznych (do 400 mm) i zestawów chłodzenia wodnego, w tym chłodnicy o rozmiarze do 420 mm. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować w nich nawet osiem wentylatorów. Użytkownicy nie muszą się więc obawiać, że przy ulepszaniu komputera któryś z nowych podzespołów będzie za duży. Producent zadbał też o odpowiednie prowadnice i przepusty na okablowanie, które ułatwią proces montażu.

Kontrola nad wyglądem komputera była szczególnie ważnym punktem przy tworzeniu flagowego modelu GUNGNIR 100. Wyposażono go w szerokie wsparcie dla elementów oświetlenia RGB. Do zestawu dołączono tylny wentylator ARGB oraz HUB z możliwością instalacji do ośmiu akcesoriów ARGB LED, takich jak np. taśmy oświetleniowe. Przednia część obudowy również jest podświetlona, a dodatkowo MSI postawiło na kreatywność użytkowników, udostępniając im opcję zastąpienia oficjalnego logo własnym wzorem lub imieniem z pomocą drukarki 3D.

MSI MAG VAMPIRIC 010 to tańszy model wśród nowości. Gdzie tu wampiryczne nawiązania? Tworząc ten model wykorzystano szaro-czarne odcienie i zakrzywione elementy, mające nadawać całości tajemniczy wygląd. VAMPIRIC 010 to nieco mniejszy od serii GUNGNIR. Tutaj zainstalujemy wyłącznie płyty od Mini-ATX do ATX i zamontujemy do sześciu wentylatorów (tylny wentylator ARGB LED jest dołączony do zestawu).

Ceny nowych obudów:

⦁ MSI MPG GUNGNIR 100 – 459 zł
⦁ MSI MPG GUNGNIR 100D – 369 zł
⦁ MSI MPG GUNGNIR 100P – 329 zł
⦁ MSI MAG VAMPIRIC 010 – 239 zł

Na koniec ciekawostka. Przy zakupie obudowy MPG GUNGNIR 100 lub MAG VAMPIRIC 010 oferowana jest promocja. W jej ramach można odebrać dodatkowe gadżety – takie jak paski LED czy kontrolery oświetlenia RGB – o wartości do 150 zł. Więcej informacji na oficjalnej stronie MSI.