MSI wprowadza nowe obudowy w Polsce

Włócznia Odyna i krwiopijca – MSI nie szczypie się z delikatnymi nazwami w nowych obudowach dla graczy.

Cztery nowe obudowy zasiliły w tym miesiącu polską ofertę firmy MSI. Trzy modele pochodzą z serii GUNGNIR, charakteryzującej się dużą pojemnością i szerokimi możliwościami dostosowania wyglądu. Obudowa VAMPIRIC 010 jest natomiast nieco tańszą alternatywą. Jak twierdzi producent, inspiracją przy projektowaniu nowych modeli były opowieści o mitycznych i legendarnych postaciach.

Seria GUNGNIR nawiązuje do słynnej włóczni Odyna, nordyckiego boga wojny, sprytu, magii i mądrości. Oddawać to mają ostre, trójkątne krawędzie na przedniej części każdej obudowy z tej serii. Spora pojemność to kluczowa cecha serii MSI GUNGNIR, do której należą modele 100, 100P oraz 100D. Obudowy wspierają płyty główne w formatach od Mini-ITX aż po E-ATX, pozwalają na montaż dużych kart graficznych (do 400 mm) i zestawów chłodzenia wodnego, w tym chłodnicy o rozmiarze do 420 mm. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować w nich nawet osiem wentylatorów. Użytkownicy nie muszą się więc obawiać, że przy ulepszaniu komputera któryś z nowych podzespołów będzie za duży. Producent zadbał też o odpowiednie prowadnice i przepusty na okablowanie, które ułatwią proces montażu.

Kontrola nad wyglądem komputera była szczególnie ważnym punktem przy tworzeniu flagowego modelu GUNGNIR 100. Wyposażono go w szerokie wsparcie dla elementów oświetlenia RGB. Do zestawu dołączono tylny wentylator ARGB oraz HUB z możliwością instalacji do ośmiu akcesoriów ARGB LED, takich jak np. taśmy oświetleniowe. Przednia część obudowy również jest podświetlona, a dodatkowo MSI postawiło na kreatywność użytkowników, udostępniając im opcję zastąpienia oficjalnego logo własnym wzorem lub imieniem z pomocą drukarki 3D.

MSI MAG VAMPIRIC 010 to tańszy model wśród nowości. Gdzie tu wampiryczne nawiązania? Tworząc ten model wykorzystano szaro-czarne odcienie i zakrzywione elementy, mające nadawać całości tajemniczy wygląd. VAMPIRIC 010 to nieco mniejszy od serii GUNGNIR. Tutaj zainstalujemy wyłącznie płyty od Mini-ATX do ATX i zamontujemy do sześciu wentylatorów (tylny wentylator ARGB LED jest dołączony do zestawu).

Ceny nowych obudów:

⦁ MSI MPG GUNGNIR 100 – 459 zł
⦁ MSI MPG GUNGNIR 100D – 369 zł
⦁ MSI MPG GUNGNIR 100P – 329 zł
⦁ MSI MAG VAMPIRIC 010 – 239 zł

Na koniec ciekawostka. Przy zakupie obudowy MPG GUNGNIR 100 lub MAG VAMPIRIC 010 oferowana jest promocja. W jej ramach można odebrać dodatkowe gadżety – takie jak paski LED czy kontrolery oświetlenia RGB – o wartości do 150 zł. Więcej informacji na oficjalnej stronie MSI.

Scorpio
Założyciel Nerdhub.pl. Nerd. Geek. Wieloletni organizator Pyrkonu oraz Coperniconu, pisywał recenzje różnych elektronicznych zabawek (głównie laptopów). Dziennikarz magazynów CHIP oraz IT Reseller. Od wielu lat mistrz gry w licznych systemach erpegowych (tak, wkrótce stuknie mu 20 lat stażu erpegowego). Miłośnik Warhammera 40 000, historii, podróży, gier komputerowych, dobrych książek i długich dysput o wszystkim.
Leave a Reply