Netflix podpisał długoterminową umowę z twórcami Dark

Wyprodukowany przez Netflix, niemiecki serial Dark, to w moim odczuciu jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, serial 2017 roku. Dlatego informacja o tym, że duet reżyserski stojący za tą mroczną historią będzie długo współpracował z Netflixem cieszy szczególnie moje nerdowskie serduszko.

Netflix ogłosił dzisiaj zawarcie kilkuletniej umowy na wyłączność z twórcami najpopularniejszego nieanglojęzycznego serialu Netflix – Dark. Zgodnie z warunkami kontraktu, pochodzący z Niemiec Jantje Friese i Baran bo Odar, wyprodukują nowe seriale i programy dla 125 milionów użytkowników Netflix na całym świecie.

Erik Barmack, wiceprezydent ds. produkcji oryginalnych Netflix, skomentował umowę – Netflix obiecuje zapewnić rozrywkę, która przekracza granice; gdzie hitowy serial może powstać w dowolnym miejscu na świecie. Jesteśmy bardzo podekscytownani współpracą z Bo i Jantje, których serial skradł serca widzów na całym świecie. Dziękujemy im za ich zaufanie i cieszymy się, że możemy wesprzeć ich wizję i wspólnie opowiadać wspaniałe historie.

Baran bo Odar i Jantje Friese dodali – Jesteśmy podeskcytowani i przeszczęśliwi, że możemy poszerzyć naszą współpracę z Netflix. To wyjątkowa w naszej karierze okazja, żeby przekonać się z jakim odbiorem spotykają się nasze historie w różnych zakątkach świata. Niezmiernie cieszymy się z rozpoczęcia nowej przygody z Netflix, dalszego przekraczania granic i przedstawiania widzom naszych nowych pomysłów. Przygotowaliśmy dla nich wiele niespodzianek.