Telltale Games wraca do życia… ale jest pewien haczyk

W ubiegłym roku Telltale Games zszokowało świat gier, gdy ogłosiło, że zwalnia większość swoich pracowników i anuluje wszystkie przyszłe projekty. W końcu Skybound Games, nowy wydawca i studio gamedeveloperskie, założone przez twórcę serialu „The Walking Dead”, Roberta Kirkmana, wydaje się gotowe by kontynuować cykl gier opartych o serial, a tu, nagle, niespodzianka: Telltale Games powraca . Niczym zombie właśnie 🙂

Nowym Telltale Games będą kierować Jamie Ottilie i Brian Waddle, z których żaden nie był zaangażowany w pierwotne studio. Ottilie pracował głównie nad licencjonowanymi grami mobilnymi opartymi na takich franczyzach, jak Power Rangers i Duck Dynasty, podczas gdy Waddle wcześniej kierował działem PR dla silnika fizyki Havok. Athlon Games (twórcy nadchodzącej gry MMO Lord of the Rings) są partnerami w nowej Telltale Games, a studio otrzymało również wsparcie od Chrisa Kingsleya (Rebellion), Lyle Hall (Heavy Iron Studios) i Tobias Sjögren (Starbreeze).

Ale co z ludźmi, którzy stworzyli oryginalny Telltale? Podobno niektórym byłym pracownikom zaoferowano pracę niezależną, która w przyszłości może zmienić się w stałe stanowisko. Może to nie być łatwe, bo nowy Telltale przenosi biura z San Rafael do Malibu.

Nowy Telltale posiada prawa do gry The Wolf Among Us, Batman oraz wszystkich własnych serii Telltale, w tym Puzzle Agent i planuje kontynuować niektóre z nich w nowych grach. Czy ta nowa firma będzie w stanie stworzyć historie, których fani oczekują od Telltale Games?

Default image
Scorpio
Założyciel Nerdhub.pl. Nerd. Geek. Wieloletni organizator Pyrkonu oraz Coperniconu, pisywał recenzje różnych elektronicznych zabawek (głównie laptopów). Dziennikarz magazynów CHIP oraz IT Reseller. Od wielu lat mistrz gry w licznych systemach erpegowych (tak, wkrótce stuknie mu 20 lat stażu erpegowego). Miłośnik Warhammera 40 000, historii, podróży, gier komputerowych, dobrych książek i długich dysput o wszystkim.
Leave a Reply