Telltale Games wraca do życia… ale jest pewien haczyk

W ubiegłym roku Telltale Games zszokowało świat gier, gdy ogłosiło, że zwalnia większość swoich pracowników i anuluje wszystkie przyszłe projekty. W końcu Skybound Games, nowy wydawca i studio gamedeveloperskie, założone przez twórcę serialu „The Walking Dead”, Roberta Kirkmana, wydaje się gotowe by kontynuować cykl gier opartych o serial, a tu, nagle, niespodzianka: Telltale Games powraca . Niczym zombie właśnie 🙂

Nowym Telltale Games będą kierować Jamie Ottilie i Brian Waddle, z których żaden nie był zaangażowany w pierwotne studio. Ottilie pracował głównie nad licencjonowanymi grami mobilnymi opartymi na takich franczyzach, jak Power Rangers i Duck Dynasty, podczas gdy Waddle wcześniej kierował działem PR dla silnika fizyki Havok. Athlon Games (twórcy nadchodzącej gry MMO Lord of the Rings) są partnerami w nowej Telltale Games, a studio otrzymało również wsparcie od Chrisa Kingsleya (Rebellion), Lyle Hall (Heavy Iron Studios) i Tobias Sjögren (Starbreeze).

Ale co z ludźmi, którzy stworzyli oryginalny Telltale? Podobno niektórym byłym pracownikom zaoferowano pracę niezależną, która w przyszłości może zmienić się w stałe stanowisko. Może to nie być łatwe, bo nowy Telltale przenosi biura z San Rafael do Malibu.

Nowy Telltale posiada prawa do gry The Wolf Among Us, Batman oraz wszystkich własnych serii Telltale, w tym Puzzle Agent i planuje kontynuować niektóre z nich w nowych grach. Czy ta nowa firma będzie w stanie stworzyć historie, których fani oczekują od Telltale Games?