Poradnik zakupów świątecznych – prezenty dla nerdow

Grudzień. Taki dziwny miesiąc, kiedy wszyscy ganiają niczym gobliny na speedzie w poszukiwaniu prezentów. Bo najpierw coś na mikołajki (uwaga, to za chwilę!) potem coś na Gwiazdkę (aka Boże Narodzenie, aka Przesilenie Zimowe, aka Jule).  Zakładam, że pewnie w gronie osób, które chcecie obarczyć w tym roku trudem rozpakowywania prezentów jest przynajmniej jeden nerd. Co kupić nerdowi na Gwiazdkę?

Wiadomym jest, że wszyscy w grudniu wydajemy wyraźnie więcej na sprawianie innym frajdy. Oczywiście nie wartość prezentu jest najważniejsza, bo nawet mały drobiazg wręczony od serca może być wart bardzo wiele, chociaż trudno przeliczyć to na złotówki. Na dowolną inną walutę także. Bo w kwestii prezent dla nerda najważniejszy jest pomysł. Mimo to kwestia budżetu przy zakupach przedświątecznych jest ważna. W końcu nikt nie dysponuje nieograniczonym budżetem. No chyba, że ktoś z czytających ten tekst takim dysponuje, wówczas zapraszam do kontaktu, mamy wiele do obgadania 😉

Postanowiłem podzielić wybrane prezenty według wartości. Może nie jest to najszczęśliwszy podział, ale znacznie ułatwiający przeglądanie. Dodam tylko iż do gwiazdki artykuł ten będzie się nieco rozrastał, bo zbieram wasze propozycje na https://nerdhub.pl/pawelek-79-zgierz-randki/ i Twitterze.

 

 

Nieudane prezenty? To się przytrafiło chyba każdemu. Warto dowiedzieć się czegoś o zainteresowaniach obdarowywanego. Tak, nerda także.

 

Zestawienie jest absolutnie subiektywne. Zanim przejdę do konkretnych pozycji mam dla was krótki poradnik jak wybrać właściwą rzecz, czyli:

7 przykazań kupowania nerdgiftów:

  1. Dokładnie określ swój budżet – wiele nerdystycznych gadżetów potrafi kosztować krocie. Nie znaczy to, że musisz wydać majątek. Nerd doceni to, że wiesz, co go kręci, nawet jeśli to będzie drobiazg.
  2. Zobacz jakie tematy kręcą nerda – prosta sprawa? Tylko pozornie! Dla nie-nerdów różnica między Star Trek i Star Wars jest może niewielka, ale spróbuj obdarować fana Gwiezdnych Wojen modelem Enterprise…
  3. Dokładnie zbadaj temat zainteresowań nerda – nie musisz koniecznie samemu stawać się nerdem (chociaż serdecznie zachęcam). Warto jednak choćby powierzchownie rozeznać temat, bo czasem możesz minąć świetny produkt. Przykładowo: coś, powiedzmy kubek, z tekstem „do or do not, there is no try” to nie jest gadżet na którym Chińczycy wrzucili wydumany tekst, ale cytat z Mistrza Yody.
  4. Sprawdź czy nie kupujesz dubla – my, nerdy, często mamy już sporo wszelkich gadżetów. Jeśli masz okazję, sprawdź czy już nie ma czegoś, co właśnie planujesz kupić, lub czegoś co jest bardzo zbliżone. Jasne, kolejna figurka z ulubionej gry jest spoko, ale dziesiąta koszulka z Darthem Vaderem już średnio. No dobrze, koszulki z Darthem Vaderem działają zawsze 😉
  5.  Pomyśl co nerd by chciał, ale sam tego nie kupi – wbrew pozorom takich rzeczy jest wiele. Często są to rzeczy drobne, ale dające sporo frajdy. Przykład? Niedawno miałem eeee… kolejne dwudzieste urodziny. Co dostałem od mojej, zupełnie nienerdystycznej drugiej połówki? Mały zestaw Lego Technics! Serio! Absolutna radość! Zwłaszcza, że towarzyszył temu balon w kształcie głowy Dartha Vadera. Sam nie kupiłbym sobie nic podobnego. Co nie znaczy, że się nie ucieszyłem.
  6. Jeśli kupujesz coś, co wykorzystuje jakąś licencję (filmu, gry, książki) kupuj raczej te produkty, które są oficjalnie licencjonowane – tak wiem, będą droższe. To prawda. Ale też zwykle są wykonane nieco lepiej (chociaż to nie reguła). Poza tym dla wielu nerdów to dość ważna rzecz.
  7. To ma być niespodzianka – zasada działa nie tylko dla nerdów, chociaż w ich, tj. naszym przypadku bardziej. Dlaczego? Otóż w nas pewnie zostało odrobinę więcej dziecka, a może po prostu jest mniej ukryte. Pamiętacie jak oczekiwaliście na gwiazdkę gdy mieliście 5 czy 6 lat? Nie, u nas może nie jest to ten sam poziom, ale z dobrze dobranych prezentów cieszymy się niemal jak dzieci.

Wiadomo, że moje propozycje prezentowe to pikuś, w porównaniu z tym co może wymyślić przetwarzanie rozproszone w postaci setek nerdowskich mózgów. Zatem: co wy uważacie za prezenty godne odnalezienia pod nerdystyczną choinką?

 

blue-button

 

 

Bo wiele z nich to naprawdę świetne propozycje. Od jutra, 1 grudnia, będziemy publikowali kolejne propozycje prezentowe, zatem jeśli nie macie pomysłów co kupić: zapraszamy do odwiedzania nerdhub.pl. Zaczynamy od najtańszych prezentów. Najtańszych, wcale nie oznacza najgorszych.

prezenty-dla-nerda-50Prezenty dla nerda – do 50 zł

Tanie prezenty nie muszą być kiepskie. Ba, wiele z nich szczerze rozgrzeje nerdowskie serduszko. Daję tu kilka przykładów najciekawszych prezentów, których cena nie zmusi was do napadania ludzi w parku.

W tej grupie prezentów dla nerdów znajdziecie rzeczy może i niedrogie, ale po prostu fajne, ciekawe i godne uwagi. Chociaż, jak w przypadku każdego prezentu, warto dowiedzieć się coś więcej o zainteresowaniach obdarowywanego.

Zapraszam do artykułu: Prezent dla nerda – wybieramy prezenty do 50 zł

 

 

prezenty-dla-nerda-100

Prezenty dla nerda – do 100 zł

Większość z nas przeznacza między 50, a 100 zł na prezenty świąteczne/osobę. To oznacza, że właśnie ta grupa prezentów jest najbardziej obleganą. Jest też na tyle liczną, że trudno jest wybrać coś w gąszczu ofert.

W tej grupie znajdziesz gry komputerowe, planszowe, gadżety i książki. Słowem, wiele kategorii, z których jest co wybierać.

Zapraszam do artykułu: Prezenty dla nerdów – wybieramy prezent do 100 zł