Pyrkon 2017 udostępnił swój program, a w nim…

Uwaga, będzie stronniczo! Bo z poznańską imprezą byłem związany kilka lat jako organizator, szef Bloku Gier Elektronicznych i do dziś zostało mi dla Pyrkonu wiele sympatii. Największy festiwal fantastyki w Polsce właśnie ogłosił swój program.

 

Jak co roku program Pyrkonu jest po prostu olbrzymi. Wiele tysięcy godzin programu, czyli poziom, którego nie osiąga żaden inny event w Polsce. Żaden. Nawet IEM, bo chociaż jest on ogólnie większy, ma dziesiątki razy większy budżet i setki razy większe zainteresowanie mediów, to dzieje się na nim mniej rzeczy jednocześnie.

Mnie interesuje kilka bloków programowych – szczególnie, z wiadomych względów, Blok Gier Elektronicznych.

Jak i w zeszłym roku będzie Krokietkast – czyli można spodziewać się tłumów, które zechcą wziąć udział w streamie pogadanki z NRGeek, Quazem i Hedem. Godzina 13:00 w sobotę.

 

Mimo iż Pyrkonu już nie robię, nieoficjalnym tytułem „bizona pyrkonu” zamierzam szczycić się aż do końca

 

Sporo jest punktów przygotowanych przez Poznańską Gildię Graczy. Na szczególną uwagę zasługują:

* druga edycja P-Jamu, a więc pyrkonowego game-jamu, czyli pisania gier. W zeszłym roku wyglądało to naprawdę świetnie i wierzę, że poznańscy zapaleńcy gamingowi ogarną to jeszcze lepiej w 2017. A już same ziemniaczane grafiki jamu wyglądają zacnie. Wiadomo, że podczas p-jamu nie powtsanie nowy wiedźmin. W tej imprezie chodzi o idee, koncepcje, nieszablonowość. Polecam przyjrzeć się rzeczywiście temu co jamowicze będą tworzyć.

* prelekcja „Wielowymiarowa rola jedzenia w grach wideo” prowadzona przez Anitę „Deer” Jeleń. Anita, choć po niej tego kompletnie nie widać, wie o temacie jedzenia całkiem sporo. Jeśli mieliście już styczność z Poznańską Gildią Graczy z pewnością kojarzycie ciasto. Yep, that’s her to blame 😉

Oczywiście będą także turnieje, chociaż ich jeszcze nie widzicie w programie. BGE pyrkonu to oczywiście także masa stoisk, w tym świetna strefa gier Indie.

 

Inne bloki tematyczne Pyrkonu to po prostu morze atrakcji. Zresztą sprawdźcie sami. Program jest już dostępny: http://pyrkon.pl/2017/program/

 

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji być na Festiwalu Fantastyki Pyrkon to szczerze polecam. Mimo pewnych pojawiających się w sieci https://nerdhub.pl/randki-google-olay/, jest to najlepsza, największa i najlepiej zorganizowana impreza w Polsce wśród wszystkich jej podobnych.